EazyFizzy      

להשתפר בראש אחר... 

טיפול בפציעות ספורט

תרפיה פיזיקלית ושיקום גופני

הקלה בכאבי גב, מפרקים ושרירים

עיסויים רפואיים

אימוני כושר אישיים

 

 
Default  |  English)  |  
פציעות ספורט

טיפול בפציעות ספורט הוא מרגש ומאתגר.
מצד אחד, העיסוק בספורט משמש לרבים חלק נכבד מאורח החיים. בין אם זה אתלט עלית או שחקן חובב, שניהם אוהבים את העיסוק הגופני ואת הסובב אותו. מהצד השני, כל גוף מגיב אחרת להתמודדות עם פציעה, והאתגר והסיפוק הם למצוא את תוואי הדרך הטובה ביותר לשיקום בהתאם לסוג הספורט הספציפי ובהתאם לאופיו של הספורטאי.

העוסקים בספורט ובפעילות גופנית מעמידים את גופם תחת נטלים ועומסים רבים עבור ההנאה שבכך, אך בהיעדר וללא הכנה מתאימה ותיפקוד "טיפ-טופ", גופם נחשף לסוגי פציעות רבות ומגוונות.

נקעים, כאבי ברכיים, כאבי גב תחתון או דלקות גידים הן תופעות שכיחות שקרוב לוודאי שרובנו חווינו. 

מטרת השיקום (Sports Rehabilitation) היא לבחון מדוע נגרמה הפציעה, ולא רק הטיפול בה !! 


אנו מתאימים תרגילים לכל אחד ואחת בהתאם לסוג הספורט המועדף עליהם  מהיבטים של כוח מתפרץ, סיבולת שריר, חוזק וגמישות, ייצוב ופרמטרים נוספים, כאשר הדגש הוא על איכות ביצוע הפעולה ואימון ייעודי לשדרוג יכולות.  

במהלך תוכנית השיקום אנו נחדיר ונבין אלמנטים של מרכיבי התזונה, הפסיכולוגיה של הפציעה, ביומכניקה של תנועה, שימוש במודולציות ייעודיות, עיסויים ועוד.

אינכם חייבים להיות שחקני ליגת העל או רצי מרתון! סדרת האימונים מתאימה לכולם והשיפור יהיה ממשי ומורגש.


תרפיה פיזיקלית

תרפיה פיזיקלית ושיקום גופני הינם חלק ממקצוע הרפואה השיקומית, ומאגדים בתוכם מאפיינים ודרכי פעולה מתחום הפיזיותרפיה, הריפוי בעיסוק, פסיכולוגיה, שיקום אורטופדי ועוד. 
 
תרפיה פיזיקלית היא דרך יעילה וטובה לטיפול במגוון רחב של ליקויים גופניים אשר משפיעים על תפקודו של הגוף. לאופי השיקום תפקיד משמעותי בהחזרת הגוף לפעילות ביכולת מירבית לאחר ניתוח, תאונה או מחלה, לסובלים מפציעות ספורט, מחול וריקוד - או כל ליקוי אחר אשר פוגע ברקמות, בשרירים, במפרקים ובמערכת העצבים. 

במהלך הטיפולים והאימונים נעשה שימוש במגוון טכניקות, תרגילים ופעילות גופנית אשר יבטיחו הקלה בכאב, יאיצו את תהליך הריפוי ויעצימו את יכולותיהם של השרירים בביצוע מדוייק ואיכותי של פעולות רבות. הרי מטרתנו ב-EasyFizzy היא לבנות תוכנית שיקומית אשר לא תתרכז רק בטיפול בליקוי או בפציעה עצמה, אלא להעניק שירותי מעטפת רבים על מנת למנוע פציעות עתידיות.

אימון כושר אישי


אולי זה טרנד הבריאות השוטף את העולם, אולי אלו תוכניות הריקודים בטלוויזיה או שמא שיא עונת משחקי הספורט, אבל דבר אחד בטוח, יותר ויותר אנשים מקפידים לעשות פעילות גופנית. חדר כושר, אירובי וספורט קבוצתי, או אישי, אמנם עושים טוב לגזרה ולאדרנלין הזורם בגוף, אבל גם חושפים אותנו לפציעות.

EasyFizzy מציע מגוון רב של אימוני כושר אישיים הנבנים ברמות קושי משתנות, לפי קבוצות שרירים ספציפיות, וכוללים תרגילי כוח והתנגדות אנ-אירוביים, כמו גם תרגילים לשיפור היכולת האירובית והכושר הגופני. בעזרת ציוד חדיש ומתקדם כמו  משקולות, גומיות התנגדות, כדורי "פיטבול" וכדורי כוח, טרמפולינה ואופני כושר, יש בידינו את היכולת לגוון את מסגרת האימונים כך שהיא תהיה כייפית ומהנה אך גם בעלת אתגר רב. אנו שמים דגש על ביצוע נכון ומדוייק של תרגילים ופעולות גופניות, על מנת למזער את הסיכונים לפציעה ולהקנות לגוף אימון יעיל ובטוח ביותר!


עיסויים
 

ישנו מגוון רב של טכניקות עיסוי כחלק מתהליך השיקום או כטיפול נפרד בפני עצמו. את שיטת הטיפול אנו מתאימים לפי רצונו של המטופל, לפי אברי הגוף שבהם עלינו להתמקד, ולפי פתולוגיית הפציעה הקיימת.

 עיסוי שוודי

העיסוי השוודי הוא הנפוץ ביותר בקרב מגוון העיסויים. הוא מתאים לכל אחד ואחת, ונחשב כבסיס לשאר הטכניקות הידועות.
מעבר לאפקט המרגיע שמעניק העיסוי השוודי, וזאת על ידי גירוי קולטנים שנמצאים על שטח הפנים של העור, ובעקבות כך שחרור כימיקלים למחזור הדם שתורמים להרגשת ה"היי" הטבעי של הגוף, לעיסוי זה יש גם אלמנט רפואי.
תרונותיו הרפואיים מתבטאים  בסיוע והקלת כאבים, שחרור שרירים תפוסים כתוצאה מלחץ נפשי (סטרס), שחרור ויישור רקמות הגוף כתוצאה מאימון גופני, המרצת מחזור הדם והענקת תחושת חיוניות לגוף.


עיסוי רקמות עמוק/ספורטאים

שיטת עיסוי זו מופעל לחץ רב יותר - וזאת על מנת לעבור את רקמות החיבור (גידים, שומן, עור ורצועות) ולחדור ללב ליבה של רקמת השריר. החדירה העמוקה והממוקדת לתוך השריר גורמת לזעזוע מסויים בו, אשר הגוף מתייחס אליו כאל פציעה קלה, ולכן יחל בתהליך הריפוי הטבעי ויזרים למקום המטופל כמות גדולה של חומרי בניין לתיקון ושחזור הרקמה. אנו למעשה מבצעים פציעה מדומה ונשלטת.כגירוי לטיפול הגוף יעודד את הרקמה להפריש החוצה חומרי פסולת ולוואי אשר הצטברו בה, ובכך יאפשר הקלה בתחושת הנוקשות והגודש בשריר.
אחר הטיפול ייתכן ויורגש כאב עמום והרגשת נוקשות עד 48 שעות מתום העיסוי, וזאת בעקבות תגובתו של הגוף ותחילת שיקום הרקמות.
 חשוב להקפיד על שתיה מרובה על מנת "לשטוף" את חומרי הפסולת שהופרשו מתוך התאים.


Go Back  Print  Send Page
לייבסיטי - בניית אתרים