שיקום פיזיותרפיה פרטי

שיקום פיזיותרפיה פרטישיקום פיזיותרפיה פרטי הוא טיפול שמועבר על ידי פיזיותרפיסטים פרטיים במטרה לשפר את התפקוד של אדם שסובל ממגבלות גופניות או תנועתיות שונות. על שיקום פיזיותרפיה פרטי והיתרונות שלו נרחיב במאמר הבא. 

 

מהו שיקום פיזיותרפיה פרטי?

פיזיותרפיה היא מקצוע פרא רפואי העוסק באבחון, טיפול ומניעה של בעיות תנועה ובעיות גופניות שונות. אנשים שנפגעו כתוצאה ממחלה, פציעה, ניתוח או כל אפשרות אחרת, יוכלו לעבור טיפול פיזיותרפיה ולחזור לתפקוד מלא. הפיזיותרפיה נותנת מענה עבור בעיות אורתופדיות, נוירולוגיות, מחלות נשימה ובעיות בתפקוד המערכות הפנימיות. 

שיקום פיזיותרפיה פרטי הוא טיפול שמסייע לאנשים שנפגעו בעקבות מגבלות גופניות או תנועתיות שונות. שיקום פיזיותרפיה פועל במטרה לשקם את המטופל ולהחזיר אותו לתפקוד מירבי בשגרת היום יום שלו. 

מה היתרונות של שיקום פיזיותרפיה פרטי?

שיקום פיזיותרפיה ניתן הן מטעם קופות החולים והן במסגרת טיפולים פרטיים. אז מה היתרונות של שיקום פיזיותרפיה פרטי על פני שיקום פיזיותרפיה מטעם קופות החולים?

 • משך הטיפול- שיקום פיזיותרפיה מטעם קופות החולים כולל תורים ארוכים טיפול קצר של כ-15 דקות. לעומת זאת, בשיקום פיזיותרפיה ניתן לקבל טיפולים במענה מהיר יותר ומשך הטיפול יהיה ארוך וינוע בין 45 ל-60 דקות. 
 • כמות טיפולים- בקופות החולים יש הגבלה על כמות הטיפולים שכל מטופל יכול לקבל. לעומת זאת, בשיקום פיזיותרפיה אין הגבלה על כמות הטיפולים הנדרשת וכל מטופל יקבל את מלוא הטיפולים להם זקוק. 
 • יחס אישי- בשיקום פיזיותרפיה מטעם קופות החולים, בדרך כלל מספר מטופלים יקבלו טיפול בו זמנית. לעומת זאת, שיקום פיזיותרפיה ניתן למטופל אחד בכל זמן נתון ומאפשר לכם להנות מיחס אישי יותר. 
 • תהליך עם אותו מטפל- כאשר עוברים שיקום פיזיותרפיה עוברים את התהליך כולו עם אותו מטפל. כך המטפל יודע היכן התחלתם, לאן הגעתם, מה קצב ההתקדמות שלכם ויוכל לתת לכם מענה על שאלות והתייעצויות בצורה מלאה שתואמת אתכם ואת המצב שלכם. 
 • תחום התמחות- בשיקום פיזיותרפיה ניתן לבחור במטפל מתחום התמחות מסוים. לדוגמא, אם אתם לאחר ניתוח החלפת ברך, תוכלו לבחור במטפל מתחום ההתמתחות הזה ולדעת שתקבלו את הטיפול הטוב והמקיף ביותר. 
 • ציוד- מכוני הפיזיותרפיה הפרטיים בדרך כלל יהיו מצוידים בציוד חדשני, אביזרים חדשים וטכנולוגיות מתקדמות הרבה יותר מאלה של קופות החולים.

 

שיקום פיזיותרפיה פרטי בבית

פעמים רבות שיקום פיזיותרפיה פרטי יתבצע בבית המטופל. בדרך כלל מטופלים שצריכים שיקום פיזיותרפיה לא יוכלו להגיע למכון הטיפול בעקבות הקושי ללכת, הקושי לקום מהספה לכיסא או לעלות במדרגות, ולכן המטפל יגיע להעביר את הטיפול בבית שלהם. 

טיפולים ביתיים, יאפשרו למטפל ולמטופל למצוא פתרונות נקודתיים לקשיים איתם מתמודד המטופל בבית הפרטי שלו. כמו כן, עם טיפולים ביתיים ניתן להדריך גם את בני הבית כיצד להקל על המטופל וכיצד לסייע לו. 

בטיפולים הביתיים, המטפל למעשה יגיע לבית המטופל לביצוע תרגילים, הדרכה ועצות מעשיות. התרגילים יהיו שונים ומגוונים ולעתים יכללו גם אביזרי עזר כמו כדור או רצועה. 

קראו עוד: פיזיותרפיסט פרטי מומלץ

שיקום פיזיותרפיה לאחר ניתוח 

חלק נרחב מטיפולי פיזיותרפיה שיקומית ניתן לאחר ניתוחים שונים כמו לדוגמא ניתוח החלפת מפרק הברך או ניתוח החלפת ירך. אחד האלמנטים שישפיעו באופן משמעותי על הצלחת הניתוח והשבת המטופל לתפקוד יהיה שיקום פיזיותרפיה. הפיזיותרפיה תסייע למטופל לחזור לתפקוד מירבי לאחר הניתוח ולשוב לתנועות באזורים הפגועים. 

 

שיקום פיזיותרפיה פרטי נוירולוגי

אנשים שסבלו מפגיעה נוירולוגית בעקבות אירוע מוחי, פרקינסון, טרשת נפוצה, פגיעה בראש וכדומה, יצטרך לעבור שיקום פיזיותרפיה. עם השיקום הנוירולוגי, המטופל יוכל לשפר את התפקוד היומיומי שלו, לחזור לתפקד באופן עצמאי ככל הניתן, לשפר את איכות החיים ולהרגיש מעודד יותר. 

 

שיקום פיזיותרפיה לאחר אשפוז ממושך 

אשפוז ממושך הנגרם מסיבות שונות, יכול לגרום לחולשה פיזית ולירידה בתפקוד. המטופל ששכב במשך ימים רבים, יצטרך לעבור שיקום פיזיותרפיה. השיקום יסייע למטופל לחזור לתפקוד מלא כפי שהיה לפני האשפוז. השיקום יכלול פעולות כמו הליכה, עצמאות ביום יום ועוד. 

קראו עוד: שיקום לאחר ניתוחים אורטופדיים

שיקום פיזיותרפיה פרטי לגיל השלישי

בני הגיל השלישי סובלים ממגבלות תנועתיות וגופניות שונות. הדבר נובע משחיקה במפרקים, פעילות גופנית מופחתת ורקע רפואי עשיר שמביאים לחולשה כללית. כתוצאה מכך המטופל עלול להתקשות בהליכה, קימה מהמיטה ולעתים בפעולות נוספות כמו רחצה לדוגמא. שיקום פיזיותרפיה לגיל השלישי מסייע למטופל לחזק את השרירים, למנוע נפילות ולשמור על העצמאות ככל הניתן. 

למה צריך שיקום פיזיותרפיה פרטילמה צריך שיקום פיזיותרפיה פרטי?

שיקום פיזיותרפיה פרטי צריך לענות על מספר מטרות- 

 • הורדה או הקלה של הכאבים מהם סובל המטופל.
 • שמירה וחיזוק של השרירים של המטופל. 
 • מניעת ניוון של האזורים הפגועים. 
 • טיפול בטווחי התנועה. 
 • שיקום התחושה של המטופל.
 • שיפור היציבה של המטופל. 
 • תרגול שיווי משקל למניעת נפילות.

ועוד. 

 

כמה טיפולים כולל שיקום פיזיותרפיה פרטי?

אין תשובה חד משמעית עבור כמות הטיפול הנדרשת והתדירות הנדרשת עבור שיקום פיזיותרפיה . במצב אידיאלי מומלץ לבצע טיפולי שיקום פיזיותרפיה פרטי כל יום עם המטפל ואף לתרגל באופן עצמי. אך ברוב המקרים זה לא מתאפשר מסיבות שונות. לכן, קודם כל ההמלצה שלנו היא להתחיל שיקום פיזיותרפיה כמה שיותר מוקדם ולבצע טיפולים בתדירות גבוהה. 

רוב המטופלים, לפחות בתחילת הטיפול, יעשו 1-3 טיפולים בשבוע. אך, גם אם אתם מגיעים לתרגול פעם אחת בשבוע חשוב מאוד לתרגל באופן עצמאי. התרגול העצמאי הוא זה שיעזור לכם להגיע לתוצאות טובות, לחזק את השרירים, לשפר שיווי משקל, לשפר סיבולת ולחזור לתפקוד מלא ככל הניתן. התרגול העצמאי יתבצע על פי הנחיות הפיזיותרפיסט. 

שיקום פיזיותרפיה יכול להתחיל כבר במהלך האשפוז בבית החולים. לדוגמא, אדם שעבר שבץ, יוכל להתחיל את הטיפול כבר בזמן האשפוז.  

פריקת כתף
שיקום אורתופדי

אורתופדיה הוא אחד התחומים החשובים ברפואה. האורתופדיה עוסקת במחלות, בפגיעות ובליקוים הקשורים למערכות העצמות והשרירים של גוף האדם, בעיות שהן מנת חלקו של כל אדם

המשך »
שיקום פיזיותרפי לנשים

שיקום לנשים

זה לא פשוט להיות אישה, על רקע מחקרים שונים שמראים שבנות המין היפה נוטות לסבול יותר מכאבים בהשוואה לגברים. לכך ניתן להוסיף בעיות אופייניות לנשים,

המשך »

שיקום לאחר תאונת דרכים

תאונת דרכים עלולה להתרחש כמעט בכל שניה, אפילו שנזהרים. למרבה הצער יש לתאונת הדרכים פוטנציאל פגיעה עצום בגוף האדם, לעיתים עד לרמה של נכות זמנית

המשך »
שיקום בעזרת ריפוי ועיסוק

ריפוי ועיסוק

כמעט כל אדם סובל מכאבים מפעם לפעם, פעמים רבות בשילוב עם פגיעה מהותית ביכולת ההתניידות ובעצמאות שלו. הפיזיותרפיה מציעה שורה ארוכה של פתרונות לבעיות השונות,

המשך »
שיקום לאחר גרידה

פיזיותרפיה דרך קופות החולים

זה לא סוד שהביקוש לטיפולי פיזיותרפיה עלה משמעותית בשנים האחרונות, בישראל ובעולם כאחד. תחום פרה רפואי זה, העוסק באבחון ובפתרון בעיות במערכת התנועה של הגוף,

המשך »
חייגו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!